EHF Euro 2022.

Iz Wikipedije, slobodne enciklopedije
Idi na navigaciju Idi na pretragu
EHF Euro 2022.
2022-es férfi kézilabda-Európa-bajnokság (mađ.)
Majstrovstvá Európy v hádzanej mužov 2022
(slk.)
2022 European Men's Handball Championship Logo.svg
Podaci o turniru
Domaćin  Mađarska
 Slovačka
Vrijeme održavanja 13.30. siječnja 2022.
Broj momčadi 24 (iz 1 konfederacija)
Dvorane (u 5 gradova)
Pozicije
Prvaci Gold medal blank.svg Flag of Sweden.svg Švedska
Drugoplasirani Silver medal blank.svg Flag of Spain.svg Španjolska
Trećeplasirani Bronze medal blank.svg Flag of Denmark.svg Danska
Četvrtoplasirani Flag of France (1794–1815, 1830–1974, 2020–present).svg Francuska
Statistika
Odigrano utakmica 65
Ukupno pogodaka 3.633  (55.89 po utakmici)
Ukupno gledatelja 312.892  (4.814 po utakmici)
Najbolji strijelac Island Ómar Ingi Magnússon (59 golova)
Najbolji igrač Švedska Jim Gottfridsson
Najbolji golman Island Viktor Gísli Hallgrímsson

Infokutija ažurirana: 30. siječnja 2022.

EHF Euro 2022. bilo je petnaesto izdanje Europskog rukometnog prvenstva za muškarce, koje se od 13. do 30. siječnja 2022. godine održalo u Mađarskoj i Slovačkoj. Te su dvije zemlje prvi puta organizirale Europsko prvenstvo, a turnir se igrao u tri grada u Mađarskoj i dva u Slovačkoj. Kao i na prethodnom izdanju, na turniru su sudjelovale 24 reprezentacije. Format natjecanja ostao je nepromijenjen. Zbog pandemijskih mjera, dvorane u Slovačkoj primale su do 25% punog kapaciteta, dok su dvorane u Mađarskoj primale puni kapacitet.[1]

Prvak Europe po peti je put postala Švedska, koja je tako postala prvak Europe nakon 20 godina od posljednje titule. U finalu je rezultatim 27:26 pobijedila Španjolsku, nakon što je Niclas Ekberg pogodio sedmerac po isteku vremena; Španjolskoj je to bilo četvrto uzastopno finale EHF Eura. U utakmici za broncu, Danska je pobijedila Francusku rezultatom 35:32 nakon produžetaka; bili su to prvi produžeci u nekoj od utakmica za medalju još od 2002. godine, kada je Švedska u finalu svladala Njemačku nakon produžetaka.

Najbolji strijelac turnira bio je islandski desni vanjski Ómar Ingi Magnússon, koji je u osam utakmica postigao 59 golova. Najboljim igračem proglašen je švedski reprezentativac Jim Gottfridsson, kojemu je to bila druga titula najboljeg igrača EHF Eura, nakon što je 2018. godine također bio najbolji igrač turnira. Islandski golman Viktor Gísli Hallgrímsson proglašen je za najboljeg golmana turnira, uz postotak obrana od 30%.[2]

Izbor domaćina[uredi - уреди | uredi kôd]

Prema službenom EHF-ovom kalendaru,[3] države su imale rok do 1. svibnja 2017. godine da pošalju službena pisma namjere oko organiziranja Eura 2022. godine. Dana 4. svibnja 2017. godine, EHF je objavio da su sljedeće zemlje poslale pisma namjere:[4]

Zemlje su imale rok do 1. studenog 2017. godine da EHF-ovom uredu pošalju službene i potpune kandidature za organiziranje prvenstva. EHF je naknadno objavio da su takve kandidature dostavile sljedeće zemlje:[5]

Domaćin je izabran 20. lipnja 2018. godine, na Kongresu EHF-a u Glasgowu, a ubrzo su objavljeni i službeni rezultati glasovanja; kako je naknadno objavljeno, Danska i Švicarska povukle su svoju kandidaturu netom prije glasovanja:[6]

Država/e Glasovanje
Br. %
 Mađarska i  Slovačka 32 70%
 Belgija,  Španjolska i  Francuska 14 30%
 Danska i  Švicarska 0%
Ukupno 46

Domaćinstvo su tako dobile Mađarska i Slovačka, kojima je to bio prvi puta da su organizirale neko međunarodno natjecanje kao samostalne države.

Dvorane[uredi - уреди | uredi kôd]

Zajednička kandidatura dviju zemalja predvidjela je da se prvenstvo održava u pet dvorana u pet gradova. Kao domaćini utakmica u Mađarskoj odabrani su Budimpešta, Debrecen i Szeged, dok su za slovačke gradove domaćine izabrani Bratislava i Košice. Konačna lista izgleda ovako:

 Mađarska  Slovačka
Budimpešta Debrecen Szeged Bratislava Košice
Nova arena Főnix Arena Pick Arena Arena Ondreja Nepele Steel Aréna
Kapacitet: 20,022 Kapacitet: 6,500 Kapacitet: 8,143 Kapacitet: 10,000 Kapacitet: 7,900
Budapesti Multifunkcionális Sportcsarnok 2021.12.18.jpg Főnix3seed.jpg Pick Aréna 3.JPG Ondrej nepela arena 2019 1.jpg Steel Aréna Košice (SVK) 2.jpg
EHF Euro 2022. na mapi Mađarske
Bratislava
Košice
Hungary Slovakia Locator.png
Slovačka (narančasto) i
Mađarska (zeleno) na karti Europe.

Kvalifikacije[uredi - уреди | uredi kôd]

Kvalifikacijski format ostao je nepromijenjen u odnosu na kvalifikacije za EHF Euro 2020. godine. Ukupno četiri reprezentacije imale su direktan plasman na turnir - Mađarska i Slovačka kao domaćini, te Španjolska i Hrvatska kao finalisti prethodnog prvenstva. Kvalifikacije za preostala slobodna mjesta održane su od siječnja 2019. godine do svibnja 2021. godine.

Ostale reprezentacije borile su se za 20 slobodnih mjesta u završnici kroz tri faze kvalifikacija. Prva faza uključivala je momčadi koje nisu sudjelovale u drugom krugu kvalifikacija za prvenstvo 2020. godine; dvije najbolje momčadi išle su dalje u posebnu rundu, gdje su im se pridružile najuspješnije europske reprezentacije s IHF Prvenstva nacija u usponu 2019. godine te tri najlošije rangirane četvrtoplasirane reprezentacije iz drugog kruga kvalifikacija za prethodni turnir. Momčadi su ždrijebane u parove te se igrao dvokružni turnirski sustav u kojem su tri najbolje plasirane momčadi išle dalje u glavnu kvalifikacijsku rundu, gdje su im se pridružile preostale momčadi s prethodnog Eura koje nisu izborile plasman te osam reprezentacija eliminiranih u drugom krugu kvalifikacija za Euro 2020. godine. Te 32 reprezentacije igrale su dvokružni grupni sustav; bilo je ukupno osam grupa s po četiri reprezentacije. Prve dvije reprezentacije iz svake grupa izborile su direktan plasman, dok su preostala četiri mjesta pripala četirima najboljim trećeplasiranim reprezentacijama iz svih grupa.

Pregled momčadi i kvalifikacija[uredi - уреди | uredi kôd]

Natjecanje Datum Mjesta Kvalificirane momčadi Izbornik Kapetan
Domaćini
(direktan plasman)
2
Flag of Hungary.svg Mađarska Mađarska István Gulyás Roland Mikler
Flag of Slovakia.svg Slovačka Slovačka Peter Kukučka Ľubomír Ďuriš
Finalisti prethodnog prvenstva
2
Flag of Croatia.svg Hrvatska Hrvatska Hrvoje Horvat Ivan Čupić
Flag of Spain.svg Španjolska Španija Jordi Ribera Gedeón Guardiola
Pobjednici grupa (1–8)
8
Flag of Germany.svg Njemačka Island Alfreð Gíslason Johannes Golla
Flag of Serbia.svg Srbija Španija Toni Gerona Mijajlo Marsenić
Flag of Sweden.svg Švedska Norveška Glenn Solberg Andreas Palicka
Flag of Russia.svg Rusija Njemačka Velimir Petković Danil Šiškarjov
Flag of Denmark.svg Danska Danska Nikolaj Jacobsen Niklas Landin
Flag of Norway.svg Norveška Norveška Christian Berge Christian O'Sullivan
Flag of Portugal.svg Portugal Portugal Paulo Pereira Tiago Rocha
Flag of Slovenia.svg Slovenija Švedska Ljubomir Vranješ Jure Dolenec
Drugoplasirani u grupama (1–8)
8
Flag of North Macedonia.svg Sjeverna Makedonija Severna Makedonija Kiril Lazarov Stojanče Stoilov
Flag of France (1794–1815, 1830–1974, 2020–present).svg Francuska Francuska Guillaume Gille Valentin Porte
Flag of Iceland.svg Island Island Guðmundur Guðmundsson Aron Pálmarsson
Flag of Belarus.svg Bjelorusija Belorusija Jurij Šaucou Vjačeslau Bohan
Flag of the Netherlands.svg Nizozemska Island Erlingur Richardsson Bobby Schagen
Flag of Austria.svg Austrija Slovenija Aleš Pajovič Nikola Bilyk
Flag of the Czech Republic.svg Češka Češka Rastislav Trtík Tomáš Mrkva
Flag of Montenegro.svg Crna Gora Crna Gora Zoran Roganović Vasko Ševaljević
Najbolji trećeplasirani (1–8)
4
Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosna i Hercegovina Hrvatska Ivica Obrvan Mirsad Terzić
Flag of Poland.svg Poljska Poljska Patryk Rombel Mateusz Kornecki
Flag of Lithuania.svg Litva Litvanija Mindaugas Andriuška Gerdas Babarskas
Flag of Ukraine.svg Ukrajina Njemačka Michael Biegler Genadij Komok

Kvalificirane momčadi[uredi - уреди | uredi kôd]

Reprezentacija Datum kvalifikacije Prijašnji nastupi1
'94 '96 '98 '00 '02 '04 '06 '08 '10 '12 '14 '16 '18 '20 Ukupno
Flag of Hungary.svg Mađarska 20. lipnja 2018. x x 12
Flag of Slovakia.svg Slovačka 20. lipnja 2018. x x x x x x x x x x x 3
Flag of Croatia.svg Hrvatska 24. siječnja 2020. 14
Flag of Spain.svg Španjolska 24. siječnja 2020. 14
Flag of Germany.svg Njemačka 10. siječnja 2021. x 13
Flag of Serbia.svg Srbija 8. veljače 2021. x 6
Flag of Sweden.svg Švedska 28. travnja 2021. x 13
Flag of Russia.svg Rusija 28. travnja 2021. x 13
Flag of North Macedonia.svg Sjeverna Makedonija 28. travnja 2021. x x x x x x x x 6
Flag of Denmark.svg Danska 28. travnja 2021. x 13
Flag of France (1794–1815, 1830–1974, 2020–present).svg Francuska 29. travnja 2021. 14
Flag of Norway.svg Norveška 29. travnja 2021. x x x x x 9
Flag of Iceland.svg Island 29. travnja 2021. x x x 11
Flag of Portugal.svg Portugal 29. travnja 2021. x x x x x x x x 6
Flag of Belarus.svg Bjelorusija 29. travnja 2021. x x x x x x x x 6
Flag of Slovenia.svg Slovenija 29. travnja 2021. x x 12
Flag of the Netherlands.svg Nizozemska 29. travnja 2021. x x x x x x x x x x x x x 1
Flag of Austria.svg Austrija 2. svibnja 2021. x x x x x x x x x x 4
Flag of the Czech Republic.svg Češka 2. svibnja 2021. x x x x 10
Flag of Montenegro.svg Crna Gora 2. svibnja 2021. x x 5
Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosna i Hercegovina 2. svibnja 2021. x x x x x x x x x x x x x 1
Flag of Poland.svg Poljska 2. svibnja 2021. x x x x x 9
Flag of Ukraine.svg Ukrajina 2. svibnja 2021. x x x x x x x x 6
Flag of Lithuania.svg Litva 2. svibnja 2021. x x x x x x x x x x x x x 1

Legenda:

označava turnir na kojemu je reprezentacija nastupila.
x označava turnir na kojemu reprezentacija nije nastupila.
Q označava turnir za koji se reprezentacija kvalificirala, ali nije sudjelovala iz određenih razloga.
     označava turnir kojeg je reprezentacija osvojila.
     označava da reprezentacija u to vrijeme nije mogla nastupati jer nije predstavljala nezavisnu državu.
     označava turnir kojemu je reprezentacija bila domaćin.

Ždrijeb[uredi - уреди | uredi kôd]

Po završenim kvalifikacijama, 24 reprezentacije su raspoređene u četiri jakosne skupine s po šest reprezentacija u svakoj; jakosne skupine javno su objavljene 3. svibnja 2021. godine, dan nakon što su sve sudionice postale poznate.[7] Ždrijeb glavnog turnira održan je 6. svibnja 2021. godine u Budimpešti,[8][9] a prije samoga ždrijeba, dva domaćina i još četiri zemlje po izboru organizatora (Hrvatska, Slovenija, Njemačka i Češka) unaprijed su dobile svoje mjesto u grupi, tako da je prije početka ždrijeba svaka grupa imala po jednu unaprijed ždrijebanu reprezentaciju. Jakosne skupine izgledale su ovako:

Skupina 1 Skupina 2 Skupina 3 Skupina 4

Suci[uredi - уреди | uredi kôd]

EHF je inicijalno delegirao ukupno 18 sudačkih parova iz 18 zemalja za ovo prvenstvo, a konačni popis objavljen je 10. rujna 2021. godine.[10] Dana 10. siječnja 2022. godine, hitno su pozvana još dva para, čime je broj parova porastao na 20.[11] Tih 20 parova bit će reducirano na 12 parova prije početka drugog kruga, a pred finalnu fazu, broj sudaca bit će dodatno reduciran. Odabrani parovi su:

Suci
Flag of Austria.svg
Austrija
Radojko Brkić
Andrej Jusufhodžić
Flag of Montenegro.svg
Crna Gora
Ivan Pavićević
Miloš Ražnatović
Flag of the Czech Republic.svg
Češka
Jiří Novotný
Václav Horáček
Flag of Denmark.svg
Danska
Mads Hansen
Jesper Madsen
Francuska
Francuska
Charlotte Bonaventura
Julie Bonaventura
Flag of Croatia.svg
Hrvatska
Matija Gubica
Boris Milošević
Flag of Iceland.svg
Island
Jónas Elíasson
Anton Pálsson
Flag of Lithuania.svg
Litva
Mindaugas Gatelis
Vaidas Mažeika
Flag of Hungary.svg
Mađarska
Ádám Bíró
Olivér Kiss
Flag of Norway.svg
Norveška
Lars Jørum
Håvard Kleven

Suci
Flag of Germany.svg
Njemačka
Robert Schulze
Tobias Tönnies
Flag of Portugal.svg
Portugal
Duarte Santos
Ricardo Fonseca
Flag of Romania.svg
Rumunjska
Bogdan Stark
Romeo Ştefan
Flag of North Macedonia.svg
Sjeverna Makedonija
Đorđe Načevski
Slavko Nikolov
Flag of Slovakia.svg
Slovačka
Boris Mandák
Mário Rudinský
Flag of Slovenia.svg
Slovenija
Bojan Lah
David Sok
Flag of Serbia.svg
Srbija
Nenad Nikolić
Dušan Stojković
Flag of Spain.svg
Španjolska
Andreu Marín
Ignacio García
Flag of Sweden.svg
Švedska
Mirza Kurtagić
Mattias Wetterwik
Flag of Switzerland.svg
Švicarska
Arthur Brunner
Morad Salah

Prvi krug[uredi - уреди | uredi kôd]

Objašnjenje boja
Momčad prolazi u drugi krug
Momčad ispada s turnira

Dvadeset i četiri reprezentacije raspoređene su u šest grupa po četiri reprezentacije. Dvije najbolje reprezentacije iz svake grupe prolaze u drugi krug, prenoseći bodove koje su osvojili u međusobnim susretima, dok dvije posljednjeplasirane reprezentacije iz svake skupine ispadaju s turnira.

Kriterij rangiranja[uredi - уреди | uredi kôd]

Ukoliko se u fazi po grupama dogodi da dvije ili više momčadi imaju jednak broj bodova nakon svih odigranih utakmicama, njihovo rangiranje odvijat će se prema sljedećem redoslijedu kriterija:[12]

  1. broj bodova dobiven u međusobnim susretima
  2. gol razlika u međusobnim susretima
  3. broj golova postignut u međusobnim susretima (ako više od dvije ekipe imaju jednako bodova)
  4. gol razlika u svim utakmicama
  5. broj golova u svim utakmicama
  6. izvlačenje kuglica

Grupa A (Debrecen)[uredi - уреди | uredi kôd]

Reprezentacija Bod. Ut. Pob. N. Por. Pos. Pri. GR
1. Flag of Denmark.svg Danska 6 3 3 0 0 95 65 +30
2. Flag of Montenegro.svg Crna Gora 4 3 2 0 1 82 86 -4
3. Flag of Slovenia.svg Slovenija 2 3 1 0 2 82 92 -10
4. Flag of North Macedonia.svg Sjeverna Makedonija 0 3 0 0 3 70 86 -16
13. siječnja 2022.
18:00
Slovenija Slovenija 27:25  Sjeverna Makedonija Főnix Arena, Debrecen
Gledatelja: 2,034
Suci: Austrija Brkić, Jusufhodžić
Dolenec 5 (13:10) Kuzmanoski 8
Suspension 1×Booked 1×Red card Izvještaj Suspension 1×Booked

13. siječnja 2022.
20:30
Danska Danska 30:21  Crna Gora Főnix Arena, Debrecen
Gledatelja: 2,142
Suci: Rumunija Stark, Ştefan
M. Hansen 10 (18:10) B. Vujović 7
Suspension Izvještaj Suspension 2×Booked

15. siječnja 2022.
18:00
Sjeverna Makedonija Severna Makedonija 24:28  Crna Gora Főnix Arena, Debrecen
Gledatelja: 2,625
Suci: Litvanija Gatelis, Mažeika
Velkovski 6 (16:17) M. Vujović, Anđelić 6
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension 3×Booked

15. siječnja 2022.
20:30
Slovenija Slovenija 23:34  Danska Főnix Arena, Debrecen
Gledatelja: 3,812
Suci: Španija Marín, García
Mačkovšek 6 (14:16) M. Hansen 8
Suspension Izvještaj Suspension 1×Booked

17. siječnja 2022.
18:00
Crna Gora Crna Gora 33:32  Slovenija Főnix Arena, Debrecen
Gledatelja: 1,203
Suci: Švedska Kurtagić, Wetterwik
B. Vujović 9 (16:19) Dolenec, Kodrin 6
Suspension 1×Booked 1×Red card Izvještaj Suspension 1×Booked

17. siječnja 2022.
20:30
Sjeverna Makedonija Severna Makedonija 21:31  Danska Főnix Arena, Debrecen
Gledatelja: 1,561
Suci: Slovačka Mandák, Rudinský
Peševski 6 (11:15) Kirkeløkke 9
Suspension Izvještaj Suspension 1×Booked

Grupa B (Budimpešta)[uredi - уреди | uredi kôd]

Reprezentacija Bod. Ut. Pob. N. Por. Pos. Pri. GR
1. Flag of Iceland.svg Island 6 3 3 0 0 88 82 +6
2. Flag of the Netherlands.svg Nizozemska 4 3 2 0 1 91 88 +3
3. Flag of Hungary.svg Mađarska 2 3 1 0 2 89 92 -3
4. Flag of Portugal.svg Portugal 0 3 0 0 3 85 91 -6
13. siječnja 2022.
20:30
Mađarska Mađarska 28:31  Nizozemska Nova arena, Budimpešta
Gledatelja: 20,022
Suci: Švedska Kurtagić, Wetterwik
Lékai 8 (10:13) Smits 11
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension 1×Booked 1×Red card

14. siječnja 2022.
20:30
Portugal Portugal 24:28  Island Nova arena, Budimpešta
Gledatelja: 6,205
Suci: Njemačka Schulze, Tönnies
Iturriza, Silva 4 (10:14) Guðjónsson 5
Suspension 2×Booked Izvještaj Suspension 1×Booked

16. siječnja 2022.
18:00
Portugal Portugal 30:31  Mađarska Nova arena, Budimpešta
Gledatelja: 20,022
Suci: Austrija Brkić, Jusufhodžić
Martins, Silva, Areia 5 (15:14) Máthé 8
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension

16. siječnja 2022.
20:30
Island Island 29:28  Nizozemska Nova arena, Budimpešta
Gledatelja: 14,587
Suci: Češka Horáček, Novotný
Guðjónsson 8 (15:13) Smits 13
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension

18. siječnja 2022.
18:00
Island Island 31:30  Mađarska Nova arena, Budimpešta
Gledatelja: 20,022
Suci: Španija Marín, García
Elísson 9 (17:17) Bánhidi 6
Suspension 1×Red card Izvještaj Suspension 2×Booked 1×Red card

18. siječnja 2022.
20:30
Nizozemska Nizozemska 32:31  Portugal Nova arena, Budimpešta
Gledatelja: 11,287
Suci: Norveška Jørum, Kleven
Smits 8 (17:13) Iturriza 7
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension 1×Booked

Grupa C (Szeged)[uredi - уреди | uredi kôd]

Reprezentacija Bod. Ut. Pob. N. Por. Pos. Pri. GR
1. Flag of France (1794–1815, 1830–1974, 2020–present).svg Francuska 6 3 3 0 0 92 70 +22
2. Flag of Croatia.svg Hrvatska 4 3 2 0 1 83 72 +11
3. Flag of Serbia.svg Srbija 2 3 1 0 2 76 75 +1
4. Flag of Ukraine.svg Ukrajina 0 3 0 0 3 71 105 -34
13. siječnja 2022.
18:00
Srbija Srbija 31:23  Ukrajina Pick Aréna, Szeged
Suci: Norveška Jørum, Kleven
Kukić 7 (17:11) Goriga 6
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension 1×Booked

13. siječnja 2022.
20:30
Hrvatska Hrvatska 22:27  Francuska Pick Aréna, Szeged
Gledatelja: 7,783
Suci: Češka Horáček, Novotný
Čupić 6 (11:13) Descat 7
Suspension 2×Booked 1×Red card 1×Blue card Izvještaj Suspension 1×Booked

15. siječnja 2022.
18:00
Francuska Francuska 36:23  Ukrajina Pick Aréna, Szeged
Gledatelja: 8,143
Suci: Slovačka Mandák, Rudinský
Nahi 5 (17:11) Goriga 7
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension 3×Booked 1×Red card

15. siječnja 2022.
20:30
Hrvatska Hrvatska 23:20  Srbija Pick Aréna, Szeged
Gledatelja: 8,143
Suci: Njemačka Schulze, Tönnies
Čupić, Martinović 6 (11:9) Radivojević 5
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension 1×Booked

17. siječnja 2022.
18:00
Ukrajina Ukrajina 25:38  Hrvatska Pick Aréna, Szeged
Gledatelja: 4,038
Suci: Rumunija Stark, Ştefan
Artemenko 5 (13:18) Martinović, Šipić 7
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension 1×Booked

17. siječnja 2022.
20:30
Francuska Francuska 29:25  Srbija Pick Aréna, Szeged
Gledatelja: 4,038
Suci: Litvanija Mažeika, Gatelis
Mahé 6 (16:7) Radivojević 7
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension 2×Booked

Grupa D (Bratislava)[uredi - уреди | uredi kôd]

Reprezentacija Bod. Ut. Pob. N. Por. Pos. Pri. GR
1. Flag of Germany.svg Njemačka 6 3 3 0 0 97 81 +16
2. Flag of Poland.svg Poljska 4 3 2 0 1 88 81 +7
3. Flag of Belarus.svg Bjelorusija 2 3 1 0 2 78 88 -10
4. Flag of Austria.svg Austrija 0 3 0 0 3 86 99 -13
14. siječnja 2022.
18:00
Njemačka Njemačka 33:29  Bjelorusija Arena Ondreja Nepele, Bratislava
Gledatelja: 1,271
Suci: Slovenija Lah, Sok
Häfner, Schiller 8 (17:18) Kulješ, Vajlupau 7
Suspension 1×Booked 1×Red card Izvještaj Suspension 1×Booked 1×Red card

14. siječnja 2022.
20:30
Austrija Austrija 31:36  Poljska Arena Ondreja Nepele, Bratislava
Gledatelja: 1,530
Suci: Danska Hansen, Madsen
Frimmel 8 (14:17) Moryto 9
Suspension Izvještaj Suspension 1×Red card

16. siječnja 2022.
18:00
Njemačka Njemačka 34:29  Austrija Arena Ondreja Nepele, Bratislava
Gledatelja: 1,485
Suci: Hrvatska Gubica, Milošević
Kastening 9 (15:16) Frimmel 9
Suspension Izvještaj Suspension

16. siječnja 2022.
20:30
Bjelorusija Belorusija 20:29  Poljska Arena Ondreja Nepele, Bratislava
Gledatelja: 2,500
Suci: Francuska Bonaventura, Bonaventura
Vajlupau 5 (11:14) Krajewski 7
Suspension 1×Red card 1×Blue card Izvještaj Suspension 1×Booked

18. siječnja 2022.
18:00
Poljska Poljska 23:30  Njemačka Arena Ondreja Nepele, Bratislava
Gledatelja: 1,076
Suci: Severna Makedonija Načevski, Nikolov
Moryto 7 (12:15) Steinert 9
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension 1×Booked

18. siječnja 2022.
20:30
Bjelorusija Belorusija 29:26  Austrija Arena Ondreja Nepele, Bratislava
Gledatelja: 835
Suci: Slovačka Mandák, Rudinský
Vajlupau 8 (16:16) Božović 7
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension 1×Booked

Grupa E (Bratislava)[uredi - уреди | uredi kôd]

Reprezentacija Bod. Ut. Pob. N. Por. Pos. Pri. GR
1. Flag of Spain.svg Španjolska 6 3 3 0 0 88 78 +10
2. Flag of Sweden.svg Švedska 3 3 1 1 1 85 77 +8
3. Flag of the Czech Republic.svg Češka 3 3 1 1 1 80 74 +6
4. Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosna i Hercegovina 0 3 0 0 3 61 85 -24
13. siječnja 2022.
18:00
Španjolska Španija 28:26  Češka Arena Ondreja Nepele, Bratislava
Gledatelja: 1,173
Suci: Crna Gora Pavićević, Ražnatović
Gurbindo 6 (14:11) Hrstka 6
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension 2×Booked

13. siječnja 2022.
20:30
Švedska Švedska 30:18  Bosna i Hercegovina Arena Ondreja Nepele, Bratislava
Gledatelja: 1,268
Suci: Mađarska Bíró, Kiss
Wanne 6 (17:11) S. Burić 4
Suspension Izvještaj Suspension 1×Booked

15. siječnja 2022.
18:00
Češka Češka 27:19  Bosna i Hercegovina Arena Ondreja Nepele, Bratislava
Gledatelja: 1,994
Suci: Francuska Bonaventura, Bonaventura
Klíma 8 (12:9) Hamidović 5
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension 1×Booked

15. siječnja 2022.
20:30
Španjolska Španija 32:28  Švedska Arena Ondreja Nepele, Bratislava
Gledatelja: 2,159
Suci: Švicarska Brunner, Salah
Fernández 8 (17:14) Wanne 8
Suspension Izvještaj Suspension 1×Booked

17. siječnja 2022.
18:00
Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina 24:28  Španjolska Arena Ondreja Nepele, Bratislava
Suci: Slovenija Lah, Sok
Karačić 6 (14:12) Casado 7
Suspension Izvještaj Suspension 2×Booked

17. siječnja 2022.
20:30
Češka Češka 27:27  Švedska Arena Ondreja Nepele, Bratislava
Gledatelja: 1,368
Suci: Hrvatska Gubica, Milošević
Babák, Piroch 5 (11:12) Sandell, Wanne 5
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension 1×Booked

Grupa F (Košice)[uredi - уреди | uredi kôd]

Reprezentacija Bod. Ut. Pob. N. Por. Pos. Pri. GR
1. Flag of Russia.svg Rusija 6 3 3 0 0 88 76 +12
2. Flag of Norway.svg Norveška 4 3 2 0 1 92 77 +15
3. Flag of Slovakia.svg Slovačka 2 3 1 0 2 83 97 -14
4. Flag of Lithuania.svg Litva 0 3 0 0 3 82 95 -13
13. siječnja 2022.
18:00
Rusija Rusija 29:27  Litva Steel Aréna, Košice
Gledatelja: 902
Suci: Island Elíasson, Pálsson
Kosorotov 9 (14:9) Malašinskas 5
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension 1×Booked

13. siječnja 2022.
20:30
Norveška Norveška 35:25  Slovačka Steel Aréna, Košice
Gledatelja: 1,568
Suci: Švicarska Brunner, Salah
Toft 5 (15:11) T. Urban 6
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension 1×Booked

15. siječnja 2022.
18:00
Slovačka Slovačka 31:26  Litva Steel Aréna, Košice
Gledatelja: 1,504
Suci: Severna Makedonija Načevski, Nikolov
T. Urban 7 (15:8) Malašinskas 8
Suspension 1×Booked 1×Red card Izvještaj Suspension

15. siječnja 2022.
20:30
Norveška Norveška 22:23  Rusija Steel Aréna, Košice
Gledatelja: 1,967
Suci: Crna Gora Pavićević, Ražnatović
Barthold 7 (12:14) Žitnjikov 7
Suspension 3×Booked Izvještaj Suspension 1×Booked

17. siječnja 2022.
18:00
Slovačka Slovačka 27:36  Rusija Steel Aréna, Košice
Gledatelja: 1,290
Suci: Danska Hansen, Madsen
Prokop 8 (9:19) Kosorotov 7
Suspension Izvještaj

17. siječnja 2022.
20:30
Litva Litvanija 29:35  Norveška Steel Aréna, Košice
Gledatelja: 1,705
Suci: Mađarska Bíró, Kiss
Malašinskas 8 (16:16) Barthold, Sagosen 7
Suspension Izvještaj Suspension

Drugi krug[uredi - уреди | uredi kôd]

Objašnjenje boja
Momčad prolazi u polufinale
Momčad se bori za peto mjesto
Momčad ispada s prvenstva

Grupa I (Budimpešta)[uredi - уреди | uredi kôd]

Reprezentacija Bod. Ut. Pob. N. Por. Pos. Pri. GR
1. Flag of France (1794–1815, 1830–1974, 2020–present).svg Francuska 8 5 4 0 1 148 131 +17
2. Flag of Denmark.svg Danska 8 5 4 0 1 149 123 +26
3. Flag of Iceland.svg Island 6 5 3 0 2 138 124 +14
4. Flag of Croatia.svg Hrvatska 3 5 1 1 3 124 136 -12
5. Flag of the Netherlands.svg Nizozemska 3 5 1 1 3 137 156 -19
6. Flag of Montenegro.svg Crna Gora 2 5 1 0 4 134 160 -26
20. siječnja 2022.
15:30
Crna Gora Crna Gora 32:26  Hrvatska Nova arena, Budimpešta
Gledatelja: 5,037
Suci: Norveška Jørum, Kleven
B. Vujović, M. Vujović 7 (15:9) Čupić 7
Suspension Izvještaj Suspension

20. siječnja 2022.
18:00
Francuska Francuska 34:24  Nizozemska Nova arena, Budimpešta
Gledatelja: 5,055
Suci: Njemačka Schulze, Tönnies
Minne 8 (15:12) Smits, Baijens 4
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension 1×Booked

20. siječnja 2022.
20:30
Danska Danska 28:24  Island Nova arena, Budimpešta
Gledatelja: 5,060
Suci: Švedska Kurtagić, Wetterwik
Gidsel 9 (17:14) Magnússon 8
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension 1×Booked

22. siječnja 2022.
15:30
Crna Gora Crna Gora 30:34  Nizozemska Nova arena, Budimpešta
Gledatelja: 11,360
Suci: Češka Horáček, Novotný
Čepić, B. Vujović 6 (16:18) Smits 9
Suspension Izvještaj Suspension

22. siječnja 2022.
18:00
Francuska Francuska 21:29  Island Nova arena, Budimpešta
Gledatelja: 11,394
Suci: Severna Makedonija Načevski, Nikolov
Descat, Minne, Tournat 5 (10:17) Magnússon 10
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension 1×Booked

22. siječnja 2022.
20:30
Danska Danska 27:25  Hrvatska Nova arena, Budimpešta
Gledatelja: 11,412
Suci: Španija Marín, García
M. Hansen 8 (12:11) Marić 8
Suspension Izvještaj Suspension 2×Booked

24. siječnja 2022.
15:30
Island Island 22:23  Hrvatska Nova arena, Budimpešta
Gledatelja: 4,522
Suci: Njemačka Schulze, Tönnies
Þorkelsson 6 (12:10) Lučin 6
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension 1×Booked

24. siječnja 2022.
18:00
Danska Danska 35:23  Nizozemska Nova arena, Budimpešta
Gledatelja: 4,557
Suci: Severna Makedonija Načevski, Nikolov
Gidsel 9 (21:12) Baijens 6
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension

24. siječnja 2022.
20:30
Crna Gora Crna Gora 27:36  Francuska Nova arena, Budimpešta
Gledatelja: 4,582
Suci: Švedska Kurtagić, Wetterwik
M. Vujović 7 (12:16) Mem 7
Suspension 1×Red card Izvještaj Suspension 1×Booked 1×Red card

26. siječnja 2022.
15:30
Crna Gora Crna Gora 24:34  Island Nova arena, Budimpešta
Gledatelja: 5,200
Suci: Španija Marín, García
M. Vujović 11 (8:17) Magnússon 11
Suspension Izvještaj Suspension 1×Booked

26. siječnja 2022.
18:00
Nizozemska Nizozemska 28:28  Hrvatska Nova arena, Budimpešta
Gledatelja: 5,275
Suci: Švedska Kurtagić, Wetterwik
L. Steins 6 (15:13) Martinović 12
Suspension Izvještaj Suspension 1×Booked 1×Red card

26. siječnja 2022.
20:30
Danska Danska 29:30  Francuska Nova arena, Budimpešta
Gledatelja: 5,315
Suci: Češka Horáček, Novotný
Kirkeløkke 10 (17:12) Descat, Mem 8
Suspension Izvještaj Suspension 1×Red card

Grupa II (Bratislava)[uredi - уреди | uredi kôd]

Reprezentacija Bod. Ut. Pob. N. Por. Pos. Pri. GR
1. Flag of Spain.svg Španjolska 8 5 4 0 1 138 130 +8
2. Flag of Sweden.svg Švedska 8 5 4 0 1 134 117 +17
3. Flag of Norway.svg Norveška 6 5 3 0 2 142 124 +18
4. Flag of Germany.svg Njemačka 4 5 2 0 3 127 134 -7
5. Flag of Russia.svg Rusija 3 5 1 1 3 129 136 -7
6. Flag of Poland.svg Poljska 1 5 0 1 4 128 157 -29
20. siječnja 2022.
15:30
Rusija Rusija 23:29  Švedska Arena Ondreja Nepele, Bratislava
Gledatelja: 1,667
Suci: Slovenija Lah, Sok
Ermakov 5 (13:16) Wanne 9
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension

20. siječnja 2022.
18:00
Njemačka Njemačka 23:29  Španjolska Arena Ondreja Nepele, Bratislava
Gledatelja: 1,683
Suci: Francuska Bonaventura, Bonaventura
Golla, Zieker 4 (12:14) Maqueda 6
Suspension Izvještaj

20. siječnja 2022.
20:30
Poljska Poljska 31:42  Norveška Arena Ondreja Nepele, Bratislava
Gledatelja: 1,682
Suci: Švicarska Brunner, Salah
Moryto 10 (15:21) Barthold 10
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension 1×Booked

21. siječnja 2022.
15:30
Rusija Rusija 25:26  Španjolska Arena Ondreja Nepele, Bratislava
Gledatelja: 2,021
Suci: Danska Hansen, Madsen
Santalov 6 (11:12) Casado 7
Suspension Izvještaj

21. siječnja 2022.
18:00
Poljska Poljska 18:28  Švedska Arena Ondreja Nepele, Bratislava
Gledatelja: 2,021
Suci: Crna Gora Pavičević, Ražnatović
Moryto, Krajewski 5 (6:14) Mellegård, Wanne, F. Pettersson 4
Suspension Izvještaj Suspension 1×Booked

21. siječnja 2022.
20:30
Njemačka Njemačka 23:28  Norveška Arena Ondreja Nepele, Bratislava
Gledatelja: 2,021
Suci: Slovenija Lah, Sok
Golla 4 (12:14) Toft 7
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension

23. siječnja 2022.
15:30
Poljska Poljska 29:29  Rusija Arena Ondreja Nepele, Bratislava
Gledatelja: 1,984
Suci: Francuska Bonaventura, Bonaventura
Sićko 8 (13:12) Kosorotov 8
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension 1×Booked 1×Red card

23. siječnja 2022.
18:00
Njemačka Njemačka 21:25  Švedska Arena Ondreja Nepele, Bratislava
Gledatelja: 1,992
Suci: Švicarska Brunner, Salah
Köster 4 (10:12) Wanne 6
Suspension Izvještaj Suspension

23. siječnja 2022.
20:30
Španjolska Španija 23:27  Norveška Arena Ondreja Nepele, Bratislava
Gledatelja: 1,992
Suci: Crna Gora Pavićević, Ražnatović
Maqueda 6 (11:14) Barthold 6
Suspension Izvještaj Suspension 1×Red card

25. siječnja 2022.
15:30
Poljska Poljska 27:28  Španjolska Arena Ondreja Nepele, Bratislava
Gledatelja: 1,432
Suci: Slovenija Lah, Sok
Moryto 6 (13:14) Solé, Casado 4
Suspension 2×Booked Izvještaj Suspension

25. siječnja 2022.
18:00
Njemačka Njemačka 30:29  Rusija Arena Ondreja Nepele, Bratislava
Gledatelja: 1,443
Suci: Crna Gora Pavićević, Ražnatović
Golla 6 (16:12) Kosorotov 8
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension

25. siječnja 2022.
20:30
Švedska Švedska 24:23  Norveška Arena Ondreja Nepele, Bratislava
Gledatelja: 1,448
Suci: Danska Hansen, Madsen
Chrintz 6 (9:14) Reinkind 6
Suspension Izvještaj Suspension

Faza na izbacivanje[uredi - уреди | uredi kôd]

Utakmica za peto mjesto[uredi - уреди | uredi kôd]

28. siječnja 2022.
15:30
Island Island 33:34 (pr.)  Norveška Nova arena, Budimpešta
Gledatelja: 7,165
Suci: Španija Marín, García
Magnússon 10 (12:16) Sagosen 8
Suspension 2×Booked Izvještaj Suspension 1×Red card

FT: 27:27 ET: 33:34

Razigravanje za medalje[uredi - уреди | uredi kôd]

  Polufinale Finale
             
28. siječnja 2018. – Budimpešta
  Francuska 33  
  Švedska 34  
 
30. siječnja 2018. – Budimpešta
      Švedska 27
    Španjolska 26
 
 
Treće mjesto
28. siječnja 2018. – Budimpešta 30. siječnja 2018. – Budimpešta
  Španjolska 29   Francuska  32
  Danska 25     Danska (pr.)  35

Polufinala[uredi - уреди | uredi kôd]

28. siječnja 2022.
18:15[13]
Španjolska Španija 29:25  Danska Nova arena, Budimpešta
Gledatelja: 7,286
Suci: Severna Makedonija Načevski, Nikolov
Gómez 11 (13:14) M. Hansen 8
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension 1×Booked

28. siječnja 2022.
20:45[13]
Francuska Francuska 33:34  Švedska Nova arena, Budimpešta
Gledatelja: 7,306
Suci: Slovenija Lah, Sok
Minne, Descat 8 (14:17) Gottfridsson 9
Suspension 1×Booked 1×Red card Izvještaj Suspension 1×Booked

Utakmica za treće mjesto[uredi - уреди | uredi kôd]

30. siječnja 2022.
15:30
Francuska Francuska 32:35 (pr.)  Danska Nova arena, Budimpešta
Gledatelja: 10,021
Suci: Češka Horáček, Novotný
Mahé 8 (14:13) Holm 10
Suspension 1×Booked Izvještaj Suspension

FT: 29:29 ET: 32:35

Finale[uredi - уреди | uredi kôd]

30. siječnja 2022.
18:15[14]
Švedska Švedska 27:26  Španjolska Nova arena, Budimpešta
Gledatelja: 14,238
Suci: Njemačka Schulze, Tönnies
Ekberg, Bergendahl 5 (12:13) Gómez, Figueras 6
Suspension 2×Booked Izvještaj Suspension


Švedska
Švedska
G 12 Andreas Palicka 11/35
G 30 Tobias Thulin 0/2
LV 2 Jonathan Carlsbogård 2/3 Suspension
P 5 Max Darj 1/1 Suspension
DK 10 Niclas Ekberg 5/6
DK 11 Daniel Pettersson 2/2
LK 15 Hampus Wanne 4/6
P 18 Fredric Pettersson
SV 19 Felix Claar 2/4 Suspension
LK 22 Lucas Pellas 0/1
DV 23 Albin Lagergren 1/3
SV 24 Jim Gottfridsson 3/5 Booked
DV 26 Linus Persson 0/1
P 32 Oscar Bergendahl 5/5
LV 49 Karl Wallinius
DK 62 Valter Chrintz 1/1
Izbornik:
Norveška Glenn Solberg Booked
Švedska Statistika Španija
27/39 Golovi/Udarci 26/42
69% Realizacija 62%
4/7 Sedmerci 4/4
6 min Isključenja 8 min
2 Booked 0
0 Red card 0
11/37 Obrane 8/34
30% Uspješnost 24%
Španija
Španjolska
G 1 Gonzalo Pérez de Vargas 3/11
G 12 Rodrigo Corrales 5/23
DV 3 Eduardo Gurbindo 0/1
P 4 Iñaki Peciña SuspensionSuspension
DV 5 Jorge Maqueda 1/3
LK 6 Ángel Fernández 4/5
SV 11 Daniel Sarmiento 0/2
P 17 Adrià Figueras 6/7
LV 21 Joan Cañellas 1/3
SV 25 Agustín Casado 1/3
DK 28 Aleix Gómez 6/8 Suspension
LK 29 Aitor Ariño 0/1
P 30 Gedeón Guardiola 2/2
SV 36 Ian Tarrafeta 5/7
LK 51 Miguel Sánchez-Migallón Suspension
DK 62 Kauldi Odriozola
Izbornik:
Španija Jordi Ribera

Nagrade[uredi - уреди | uredi kôd]

Plasman[uredi - уреди | uredi kôd]

Momčad se kvalificirala za Svjetsko prvenstvo 2023. i EHF Euro 2024.
Momčad se kvalificirala za Svjetsko prvenstvo 2023., ali ne i za EHF Euro 2024.
Momčad se kvalificirala za EHF Euro 2024., ali ne i za Svjetsko prvenstvo 2023.
Rang Momčad Uta. Pob. Rem. Por. Pos. Pri. GR Bod.
1 Flag of Sweden.svg Švedska 9 7 1 1 252 221 +31 15
2 Flag of Spain.svg Španjolska 9 7 0 2 249 232 +17 14
3 Flag of Denmark.svg Danska 9 7 0 2 274 227 +47 14
4. Flag of France (1794–1815, 1830–1974, 2020–present).svg Francuska 9 6 0 3 278 248 +30 12
5. Flag of Norway.svg Norveška 8 6 0 2 246 211 +35 12
6. Flag of Iceland.svg Island 8 5 0 3 230 212 +18 10
7. Flag of Germany.svg Njemačka 7 4 0 3 194 192 +2 8
8. Flag of Croatia.svg Hrvatska 7 3 1 3 185 181 +4 7
9. Flag of Russia.svg Rusija 7 3 1 3 194 190 +4 7
10. Flag of the Netherlands.svg Nizozemska 7 3 1 3 200 215 -15 7
11. Flag of Montenegro.svg Crna Gora 7 3 0 4 195 216 -21 6
12. Flag of Poland.svg Poljska 7 2 1 4 193 208 -15 5
13. Flag of the Czech Republic.svg Češka 3 1 1 1 80 74 +6 3
14. Flag of Serbia.svg Srbija 3 1 0 2 76 75 +1 2
15. Flag of Hungary.svg Mađarska 3 1 0 2 89 92 -3 2
16. Flag of Slovenia.svg Slovenija 3 1 0 2 82 92 -10 2
17. Flag of Belarus.svg Bjelorusija 3 1 0 2 78 88 -10 2
18. Flag of Slovakia.svg Slovačka 3 1 0 2 83 97 -14 2
19. Flag of Portugal.svg Portugal 3 0 0 3 85 91 -6 0
20. Flag of Austria.svg Austrija 3 0 0 3 86 99 -13 0
21. Flag of Lithuania.svg Litva 3 0 0 3 82 95 -13 0
22. Flag of North Macedonia.svg Sjeverna Makedonija 3 0 0 3 70 86 -16 0
23. Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosna i Hercegovina 3 0 0 3 61 85 -24 0
24. Flag of Ukraine.svg Ukrajina 3 0 0 3 71 105 -34 0

Individualna postignuća[uredi - уреди | uredi kôd]

Izvor: EHF

Najbolji strijelac[uredi - уреди | uredi kôd]

Najbolji strijelci
# Igrač Gol. Uda. % Uta.
1 Island Ómar Ingi Magnússon 59 80 74% 8
2 Danska Mikkel Hansen 48 68 70% 7
3 Poljska Arkadiusz Moryto 47 62 76% 7
4 Nizozemska Kay Smits 45 62 73% 5
Švedska Hampus Wanne 56 80% 8
6 Norveška Sander Sagosen 43 57 75% 8
Francuska Hugo Descat 71 61% 9
8 Norveška Sebastian Barthold 42 54 78% 8
9 Crna Gora Miloš Vujović 41 57 72% 7
10 Španija Aleix Gómez 40 53 76% 8

Izvor: EHF

Idealna momčad[uredi - уреди | uredi kôd]

Reference[uredi - уреди | uredi kôd]

  1. „EURO 2022 Co-Host Slovakia Confirms 25% Capacity”. handball-world.news. https://www.handball-world.news/en/news-2-1-29-138441.html. 
  2. MVP GOTTFRIDSSON LEADS SEVEN-NATION ALL-STAR TEAM
  3. „EHF EURO – BEYOND 2020”. http://beyond2020.ehfoffice.at/. 
  4. „These nations want to bid for EHF EUROs in 2022 and 2024”. Eurohandball. 4 May 2017. http://www.eurohandball.com/article/028449/These+nations+want+to+bid+for+EHF+EUROs+in+2022+and+2024. 
  5. „Bid website”. http://www.denmarkswitzerland.com. 
  6. „Minutes to the 14th Ordinary Congress of the European Handball Federation (EHF)in Glasgow / SCO, 19 -20 June 2018”. EHF. 20 June 2018. https://www.handball.no/globalassets/nhf-sentralt/om-oss/organisasjon/protokoller/ehf-og-ihf/ehf-congress/20180717ehf-minutes-congress-2018.pdf. 
  7. „EHF EURO 2022 draw pots announced”. eurohandball.com. EHF. 3 May 2021. https://ehfeuro.eurohandball.com/men/2022/news/en/ehf-euro-2022-draw-pots-announced/. 
  8. „Final EXEC and commission meetings on congress’ eve”. eurohandball.com. EHF. 22 April 2021. https://www.eurohandball.com/en/news/en/final-exec-and-commission-meetings-on-congress-eve/. 
  9. „Familiar rivalries to reignite at EHF EURO 2022”. eurohandball.com. EHF. 6 May 2021. https://www.eurohandball.com/en/news/en/familiar-rivalries-to-reignite-at-ehf-euro-2022/. 
  10. „18 referee pairs nominated for EHF EURO 2022”. eurohandball.com. 10 September 2021. https://www.eurohandball.com/en/news/en/18-referee-pairs-nominated-for-ehf-euro-2022/. 
  11. „Two additional referee pairs nominated”. eurohandball.com. 10 January 2022. https://ehfeuro.eurohandball.com/men/2022/news/en/two-additional-referee-pairs-nominated/. 
  12. ihf.info; IHF info brochure, Tiebreaking criteria, page 49. Retrieved 21 January 2011.
  13. 13,0 13,1 Polufinalne utakmice između Španjolske i Danske, izvorno zakazana za 18:00, te Francuske i Švedske, izvorno zakazana za 20:30, pomjerene su za 18:15, odnosno 20:45, zbog činjenice da su Island i Norveška u utakmici za peto mjesto igrali produžetke tako da nije bilo dovoljno vremena da se provedu svi sanitarni protokoli i da se dvorana pripremi za 18:00, odnosno 20:30.
  14. Finalna utakmica izvorno je zakazana za 18:00, ali je pomaknuta za 18:15 zbog produžetaka u utakmici za treće mjesto između Francuske i Danske.

Vanjske veze[uredi - уреди | uredi kôd]

Cscr-featured.png Članak EHF Euro 2022. je odabran u kategoriju izabranih članaka.
Pozivamo vas da unaprijedite i potom predložite neki članak za izabrani.