Manipulacija – razlika između verzija

Izvor: Wikipedija
Prijeđi na navigaciju Prijeđi na pretragu
Uklonjeni sadržaj Dodani sadržaj
popravljanje tipografske greske
oznake: mobilno uređivanje mobilno veb-uređivanje
Pametne, kratke, jasne, pre svega manipulativne.
Red 1: Red 1:
'''Manipulacija''' je : "Bogdane skreni". Bogdan je skrenuo. Manipulacija na ljudskim bicima je pre svega socijalno eksperimentalna stvar i u nekim slucajevima Manipulacija moze da se tretira kao krivicno delo Bogdan Tepavcevic je bio manipulisan od vise sile na dan 29.05.2021 i slupao je auto sa 3 saputnika u neduznu nevinu bankinu i umalo ubio troje ljudi. Manipulacija (Manipulatoris Krisis-latinski) je ozbiljno ratno oruzje u pregovaranjima izmedju vecih sila kao sto je Amerika protiv Rusije prikazala u hladnom ratu kad su se ko seljaci boli nozevima.
'''Manipulacija''' je luka cetkivuc označava korišćenje različitih [[podatak]]a ili [[informacija]] u cilju „zavođenja javnosti”, odnosno usmeravanje pažnje ka onoj poruci ili značenju koje autor, bez obzira na validnost [[podatak]]a, želi da izazove. Koristi se u svim sferama [[život]]a, a u [[socijalni rad|socijalnom radu]] često označava prikazivanje stanja [[pojedinac|pojedinca]] ili [[porodica|porodice]] koje posredno treba da podrži neku nameru ili cilj što inače ne proizlazi iz zakonskih ili drugih lokalnih propisa. Često se u [[psihologija|psihologiji]] koristi i u značenju posebne manipulativne, nasuprot verbalne [[sposobnost]]i.


== Vidi još ==
== Vidi još ==

Verzija na datum 12 februar 2022 u 18:51

Manipulacija je : "Bogdane skreni". Bogdan je skrenuo. Manipulacija na ljudskim bicima je pre svega socijalno eksperimentalna stvar i u nekim slucajevima Manipulacija moze da se tretira kao krivicno delo Bogdan Tepavcevic je bio manipulisan od vise sile na dan 29.05.2021 i slupao je auto sa 3 saputnika u neduznu nevinu bankinu i umalo ubio troje ljudi. Manipulacija (Manipulatoris Krisis-latinski) je ozbiljno ratno oruzje u pregovaranjima izmedju vecih sila kao sto je Amerika protiv Rusije prikazala u hladnom ratu kad su se ko seljaci boli nozevima.

Vidi još

Napomene

  • Ovaj članak, ili jedan njegov deo, je izvorno preuzet iz knjige Ivana Vidanovića „Rečnik socijalnog rada“ uz odobrenje autora.