Ross Case

Izvor: Wikipedia
Ross Case
Nema slobodne slike

Ross Case (poznat i po nadimku "The Snake", doslovno "Zmija"[1]; Toowoomba, Queensland, 1. novembar 1951 -) je bivši australijski teniser.

Zajedno sa Geoffom Mastersom je osvojio dvije Grand Slam titule: u muškim parovim na Australian Open 1974.- [2] i u muškim parovima na Wimbledonu 19776.[3] He was also runner up in 1976 at Wimbledon.[4] Nastupao je za australijski Davis Cup tim 1971, 1972, 1976, 1978. i 1979.[5]

Pojedinačne titule u Open eri (4)[uredi - уреди]

Ishod Br. Datum Prvenstvo Podloga Suparnik Rezultat
Finalist 1. 1971 Hilversum, Netherlands zemlja Ujedinjeno Kraljevstvo Gerald Battrick 3–6, 4–6, 7–9
Pobjedinik 1. 1973 Manila tvrda Australija Geoff Masters 6–1, 6–0
Finalist 2. 1973 Jakarta Australija John Newcombe 6–7, 6–7, 3–6
Pobjednik 2. 1974 San Francisco tepih Sjedinjene Američke Države Arthur Ashe 6–3, 5–7, 6–4
Finalist 3. 1975 Las Vegas, U.S. tvrda Sjedinjene Američke Države Roscoe Tanner 7–5, 5–7, 6–7
Pobjednik 3. 1975 Manila tvrda Italija Corrado Barazzutti 6–3, 6–1
Pobjednik 4. 1975 Sydney Outdoor, Australia trava Australija John Marks 6–2, 6–1
Finalist 4. 1976 Denver WCT, U.S. tepih Sjedinjene Američke Države Jimmy Connors 6–7, 2–6
Finalist 5. 1979 Brisbane, Australia trava Australija Phil Dent 6–7, 2–6, 3–6

Titule u parovima (20)[uredi - уреди]

Ishod Br. Datum Turnir Podloga Partner Suparnici Rezultat
Finalist 1. 1972 Australian Open, Melbourne trava Australija Geoff Masters Australija Owen Davidson
Australija Ken Rosewall
6–3, 6–7, 3–6
Pobjednik 1. 1972 Seattle, U.S. tvrda Australija Geoff Masters Francuska Jean-Baptiste Chanfreau
Francuska Wanaro N'Godrella
4–6, 7–6, 6–4
Pobjednik 2. 1972 Brisbane, Australia tvrda Australija Geoff Masters Francuska Georges Goven
Francuska Wanaro N'Godrella
6–2, 6–7, 6–2, 7–6
Finalist 2. 1973 Rome, Italy zemlja Australija Geoff Masters Australija John Newcombe
Nizozemska Tom Okker
2–6, 3–6, 4–6
Pobjednik 3. 1973 Washington, D.C., U.S. zemlja Australija Geoff Masters Australija Dick Crealy
Šablon:Country data Rhodesia Andrew Pattison
2–6, 6–1, 6–4
Finalist 3. 1973 Tehran, Iran zemlja Australija Geoff Masters Australija Rod Laver
Australija John Newcombe
6–7, 2–6
Pobjednik 4. 1974 Australian Open, Melbourne trava Australija Geoff Masters Australija Syd Ball
Australija Bob Giltinan
6–7, 6–3, 6–4
Finalist 4. 1974 Hempstead WCT, New York tvrda Australija Geoff Masters Sjedinjene Američke Države Jeff Borowiak
Australija Dick Crealy
7–6, 4–6, 4–6
Finalist 5. 1974 St. Louis, U.S. zemlja Australija Geoff Masters Egipat Ismail El Shafei
Novi Zeland Brian Fairlie
6–7, 7–6, 6–7
Pobjednik 5. 1974 Los Angeles, U.S. tvrda Australija Geoff Masters Sjedinjene Američke Države Brian Gottfried
Meksiko Raúl Ramírez
6–3, 6–2
Pobjednik 6. 1974 Sydney Indoor, Australia tvrda (i) Australija Geoff Masters Australija John Newcombe
Australija Tony Roche
6–4, 6–4
Pobjednik 7. 1974 Manila, Philippines tvrda Australija Syd Ball Sjedinjene Američke Države Mike Estep
Meksiko Marcello Lara
6–3, 7–6, 9–7
Pobjednik 8. 1975 São Paulo WCT, Brazil tepih Australija Geoff Masters Sjedinjene Američke Države Brian Gottfried
Meksiko Raúl Ramírez
6–7, 7–6, 7–6
Pobjednik 9. 1975 Caracas WCT, Venezuela tvrda Australija Geoff Masters Sjedinjene Američke Države Brian Gottfried
Meksiko Raúl Ramírez
7–5, 4–6, 6–2
Finalist 6. 1975 St. Louis, U.S. zemlja Australija Geoff Masters Australija Colin Dibley
Australija Ray Ruffels
4–6, 4–6
Pobjednik 10. 1975 Melbourne Indoor, Australia trava Australija Geoff Masters Sjedinjene Američke Države Brian Gottfried
Meksiko Raúl Ramírez
6–4, 6–0
Finalist 7. 1975 Sydney Indoor, Australia tvrda (i) Australija Geoff Masters Sjedinjene Američke Države Brian Gottfried
Meksiko Raúl Ramírez
4–6, 2–6
Finalist 8. 1975 Perth, Australia tvrda Australija Geoff Masters Sjedinjene Američke Države Brian Gottfried
Meksiko Raúl Ramírez
6–2, 4–6, 4–6, 0–6
Pobjednik 11. 1975 Manila, Philippines tvrda Australija Geoff Masters Australija Syd Ball
Australija Kim Warwick
6–1, 6–2
Finalist 9. 1976 Australian Open, Melbourne trava Australija Geoff Masters Australija John Newcombe
Australija Tony Roche
6–7, 4–6
Finalist 10. 1976 Monterrey WCT, Mexico tepih Australija Geoff Masters Sjedinjene Američke Države Brian Gottfried
Meksiko Raúl Ramírez
2–6, 6–4, 3–6
Finalist 11. 1976 Jackson WCT, U.S. tepih Australija Geoff Masters Sjedinjene Američke Države Brian Gottfried
Meksiko Raúl Ramírez
5–7, 6–4, 0–6
Pobjednik 12. 1976 São Paulo WCT, Brazil tepih Australija Geoff Masters Sjedinjene Američke Države Charlie Pasarell
Australija Allan Stone
7–5, 6–1
Finalist 12. 1976 Wimbledon, London trava Australija Geoff Masters Australija Owen Davidson
Australija Ken Rosewall
6–3, 3–6, 6–8, 6–2, 5–7
Pobjednik 13. 1976 Manila, Philippines tvrda Australija Geoff Masters Indija Anand Amritraj
Italija Corrado Barazzutti
6–0, 6–1
Finalist 13. 1977 Baltimore, U.S. tepih Češka Republika Jan Kodes Rumunjska Ion Țiriac
Argentina Guillermo Vilas
3–6, 7–6, 4–6
Finalist 14. 1977 Richmond WCT, U.S. tepih Australija Tony Roche Poljska Wojtek Fibak
Nizozemska Tom Okker
4–6, 4–6
Finalist 15. 1977 Toronto Indoor WCT, Canada tepih Australija Tony Roche Poljska Wojtek Fibak
Nizozemska Tom Okker
4–6, 1–6
Pobjednik 14. 1977 Monterrey WCT, Mexico tepih Poljska Wojtek Fibak Sjedinjene Američke Države Billy Martin
Sjedinjene Američke Države Bill Scanlon
3–6, 6–3, 6–4
Pobjednik 15. 1977 Wimbledon, London trava Australija Geoff Masters Australija John Alexander
Australija Phil Dent
6–3, 6–4, 3–6, 8–9, 6–4
Finalist 16. 1977 Sydney Indoor, Australia tvrda (i) Australija Geoff Masters Australija John Newcombe
Australija Tony Roche
7–6, 3–6, 1–6
Pobjednik 16. 1978 Tokyo Outdoor, Japan zemlja Australija Geoff Masters Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija Željko Franulović
Ujedinjeno Kraljevstvo Buster Mottram
6–2, 4–6, 6–1
Pobjednik 17. 1978 Tokyo Indoor, Japan tepih Australija Geoff Masters Sjedinjene Američke Države Pat Du Pré
Sjedinjene Američke Države Tom Gorman
6–3, 6–4
Finalist 17. 1978 Manila, Philippines zemlja Australija Chris Kachel Sjedinjene Američke Države Sherwood Stewart
Sjedinjene Američke Države Brian Teacher
3–6, 6–7
Finalist 18. 1979 Dayton, U.S. tepih Australija Phil Dent Južna Afrika Cliff Drysdale
Sjedinjene Američke Države Bruce Manson
6–3, 3–6, 6–7
Finalist 19. 1979 French Open, Paris zemlja Australija Phil Dent Sjedinjene Američke Države Gene Mayer
Sjedinjene Američke Države Sandy Mayer
4–6, 4–6, 4–6
Pobjednik 18. 1979 Brisbane, Australia trava Australija Geoff Masters Australija John James
Australija Chris Kachel
7–6, 6–2
Pobjednik 19. 1980 Republika Kina tepih Čile Jaime Fillol Sjedinjene Američke Države Andy Kohlberg
Sjedinjene Američke Države Larry Stefanki
6–2, 7–6
Pobjednik 20. 1980 Tokyo Outdoor zemlja Čile Jaime Fillol Sjedinjene Američke Države Terry Moor
Sjedinjene Američke Države Eliot Teltscher
6–3, 3–6, 6–4
Finalist 20. 1981 Mexico zemlja Australija John Alexander Australija John Newcombe
Australija Tony Roche
7–6, 3–6, 1–6
Finalist 21. 1981 Cleveland, U.S. tvrda Australija Syd Ball Sjedinjene Američke Države Marty Davis
Sjedinjene Američke Države Chris Dunk
3–6, 4–6

Izvori[uredi - уреди]