Primetime Emmy Award za najbolju dramsku seriju

Izvor: Wikipedia

Nagrada Emmy za program u udarnom terminu za najbolju dramsku seriju je nagrada koja se godišnje dodeljuje za najbolju dramsku seriju, koja se emituje u udarnom terminu.

1950-e[uredi - уреди]

Godina Naziv Mreža
1951 Pulitzer Prize Playhouse KECA-TV
Fireside Theater KTLA
I Remember Mama KTTV
CBS
The Philco Television Playhouse KNBH
NBC
Studio One KTTV
CBS
1952 Studio One CBS
Celanese Theatre ABC
The Philco-Goodyear Television Playhouse NBC
Pulitzer Prize Playhouse ABC
Robert Montgomery Presents NBC
1953
Celanese Theatre ABC
Kraft Television Theatre NBC
Philco-Goodyear TV Playhouse
Studio One CBS
1954 The United States Steel Hour ABC
Kraft Television Theatre NBC
Philco-Goodyear TV Playhouse
Robert Montgomery Presents
Studio One CBS
1955 The United States Steel Hour ABC
Four Star Playhouse CBS
Medic NBC
The Philco-Goodyear Television Playhouse
Studio One CBS
1956 Producers' Showcase NBC
Alcoa-Goodyear Theatre
Climax! CBS
Studio One
The United States Steel Hour
1957 No award given.
1958[1] Gunsmoke CBS
Lassie
Maverick ABC
Perry Mason CBS
Wagon Train NBC
Playhouse 90 CBS
Alfred Hitchcock Presents
Climax!
Hallmark Hall of Fame NBC
Studio One CBS
1959[2] Alcoa-Goodyear Theatre NBC
Alfred Hitchcock Presents CBS
General Electric Theater
Peter Gunn NBC
The Loretta Young Show
Naked City ABC
Playhouse 90 CBS
The United States Steel Hour

1960s[uredi - уреди]

Godina Naziv Mreža
1960 Playhouse 90 CBS
Du Pont Show of the Month
Ford Startime NBC
The Moon and Sixpence
The Untouchables ABC
1961 Hallmark Hall of Fame: Macbeth NBC
Naked City ABC
Sacco-Vanzetti NBC
The Untouchables ABC
The Twilight Zone CBS
1962 The Defenders
Alcoa Premiere ABC
Ben Casey
Hallmark Hall of Fame NBC
Naked City ABC
The Dick Powell Show NBC
1963 The Defenders CBS
Alcoa Premiere ABC
Naked City
The Dick Powell Show NBC
The Eleventh Hour
1964 The Defenders CBS
Bob Hope Presents the Chrysler Theatre NBC
East Side/West Side CBS
Mr. Novak NBC
The Richard Boone Show
1965 Nagrada nije uručena.
1966 The Fugitive ABC
Bonanza NBC
I Spy
Slattery's People CBS
The Man From U.N.C.L.E. NBC
1967 Mission: Impossible CBS
I Spy NBC
Run for Your Life
Star Trek
The Avengers ABC
1968 Mission: Impossible CBS
I Spy NBC
NET Playhouse NET
Run for Your Life NBC
Star Trek
The Avengers ABC
1969 NET Playhouse NET
Ironside NBC
Judd, for the Defense ABC
Mission: Impossible CBS
The F.B.I. ABC
The Name of the Game NBC

1970-e[uredi - уреди]

Godina Naziv Mreža
1970 Marcus Welby, M.D. ABC
Ironside NBC
NET Playhouse NET
The Forsyte Saga PBS
The Mod Squad ABC
The Name of the Game NBC
1971 The Bold Ones: The Senator
Ironside
Marcus Welby, M.D. ABC
NET Playhouse NET
The First Churchills[3] PBS
1972 Elizabeth R[3] NBC
Columbo[4]
Mannix CBS
Marcus Welby, M.D. ABC
The Six Wives of Henry VIII CBS
1973 The Waltons
Cannon
Columbo[4] NBC
Hawaii Five-O CBS
Kung Fu ABC
Mannix CBS
1974 Upstairs, Downstairs[3] PBS
Kojak CBS
Police Story NBC
The Streets of San Francisco ABC
The Waltons CBS
1975 Upstairs, Downstairs[3] PBS
Kojak CBS
Police Story NBC
The Streets of San Francisco ABC
The Waltons CBS
1976 Police Story NBC
Baretta ABC
Columbo[4] NBC
The Streets of San Francisco ABC
1977 Upstairs, Downstairs[3] PBS
Baretta ABC
Columbo[4] NBC
Family ABC
Police Story NBC
1978 The Rockford Files
Columbo[4]
Family ABC
Lou Grant CBS
Quincy, M.E. NBC
1979 Lou Grant CBS
The Paper Chase
The Rockford Files NBC

1980s[uredi - уреди]

Godina Naziv Mreža
1980 Lou Grant CBS
Dallas
Family ABC
The Rockford Files NBC
The White Shadow CBS
1981 Hill Street Blues NBC
Dallas CBS
Lou Grant
Quincy, M.E. NBC
The White Shadow CBS
1982 Hill Street Blues NBC
Dynasty ABC
Fame NBC
Lou Grant CBS
Magnum, P.I.
1983 Hill Street Blues NBC
Cagney & Lacey CBS
Fame NBC
Magnum, P.I. CBS
St. Elsewhere NBC
1984 Hill Street Blues
Cagney & Lacey CBS
Fame NBC
Magnum, P.I. CBS
St. Elsewhere NBC
1985 Cagney & Lacey CBS
Hill Street Blues NBC
Miami Vice
Murder, She Wrote CBS
St. Elsewhere NBC
1986 Cagney & Lacey CBS
Hill Street Blues NBC
Moonlighting ABC
Murder, She Wrote CBS
St. Elsewhere NBC
1987 L.A. Law
Cagney & Lacey CBS
Moonlighting ABC
Murder, She Wrote CBS
St. Elsewhere NBC
1988 Thirtysomething ABC
Beauty and the Beast CBS
L.A. Law NBC
St. Elsewhere
1989 L.A. Law
Beauty and the Beast CBS
China Beach ABC
Thirtysomething
Wiseguy CBS

1990-e[uredi - уреди]

Godina Naziv Mreža
1990 L.A. Law NBC
China Beach ABC
Quantum Leap NBC
Thirtysomething ABC
Twin Peaks
1991 L.A. Law NBC
China Beach ABC
Northern Exposure CBS
Quantum Leap NBC
Thirtysomething ABC
1992 Northern Exposure CBS
I'll Fly Away NBC
L.A. Law
Law & Order
Quantum Leap
1993 Picket Fences CBS
Homefront ABC
I'll Fly Away NBC
Law & Order
Northern Exposure CBS
1994 Picket Fences
Law & Order NBC
Northern Exposure CBS
NYPD Blue ABC
Star Trek: The Next Generation Syndicated
1995 NYPD Blue ABC
Chicago Hope CBS
ER NBC
Law & Order
The X-Files FOX
1996 ER NBC
Chicago Hope CBS
NYPD Blue ABC
Law & Order NBC
The X-Files FOX
1997 Law & Order NBC
Chicago Hope CBS
ER NBC
NYPD Blue ABC
The X-Files FOX
1998 The Practice ABC
ER NBC
Law & Order
NYPD Blue ABC
The X-Files FOX
1999 The Practice ABC
ER NBC
Law & Order
NYPD Blue ABC
The Sopranos HBO

2000-e[uredi - уреди]

Godina Naziv Mreža
2000 The West Wing NBC
ER
Law & Order
The Practice ABC
The Sopranos HBO
2001 The West Wing NBC
ER
Law & Order
The Practice ABC
The Sopranos HBO
2002 The West Wing NBC
24 FOX
CSI: Crime Scene Investigation CBS
Law & Order NBC
Six Feet Under HBO
2003 The West Wing NBC
24 FOX
CSI: Crime Scene Investigation CBS
Six Feet Under HBO
The Sopranos
2004
24 FOX
CSI: Crime Scene Investigation CBS
Joan of Arcadia
The West Wing NBC
2005 Lost ABC
24 FOX
Deadwood HBO
Six Feet Under
The West Wing NBC
2006 24 FOX
Grey's Anatomy ABC
House FOX
The Sopranos HBO
The West Wing NBC
2007 The Sopranos HBO
Boston Legal ABC
Grey's Anatomy
Heroes NBC
House FOX
2008 Mad Men AMC
Boston Legal ABC
Damages FX
Dexter Showtime
House FOX
Lost ABC
2009 Mad Men AMC
Big Love HBO
Breaking Bad AMC
Damages FX
Dexter Showtime
House FOX
Lost ABC

2010s[uredi - уреди]

Godina Naziv Mreža
2010 Mad Men AMC
Breaking Bad AMC
Dexter Showtime
The Good Wife CBS
Lost ABC
True Blood HBO

Spoljne veze[uredi - уреди]

Reference[uredi - уреди]

  1. Godine 1958. postojale su dve kategorije, Najbolja dramska serija sa stalnim likovima i Najbolja dramska antologijska serija.
  2. Godine 1959. postojale su dve kategorije za dramske serije: ispod sat vremena trajanja i sat ili više vremena trajanja.
  3. 3.0 3.1 3.2 3.3 3.4 Shown as part of Masterpiece Theatre.
  4. 4.0 4.1 4.2 4.3 4.4 Shown as part of the NBC Mystery Movie series.

Šablon:Primetime Emmy Award - kategorije