Greatest Hits: My Prerogative

Izvor: Wikipedia
Greatest Hits: My Prerogative
Britney Spears
200px
Žanr dance-pop, pop, teen pop, elektro pop, R&B
Izašlo 1. studenog 2004.
Razdoblje snimanja 1998. - 2004.
Trajanje 60:07 (SAD)
61:26 (UK)
Izdavač Jive
Producent(i) R. Kelly, Bloodshy, Avant, The Neptunes, Max Martin, Rami, Trixster, Guy Sigsworth, Per Magnusson, David Krueger, Rodney Jerkins,
Recenzije * Allmusic 4.5 stars.svgpoveznica
Mjesto u diskografiji In the Zone
(2003.)

Greatest Hits: My Prerogative
(2004.)
Chaotic
(2005.)

Greatest Hits: My Prerogative je prva kompilacija najvećih hitova američke pjevačice Britney Spears, objavljena je 1. studenog 2004. u SADu pod izdanjem Jive Recordsa.

Album sadrži sve njezine hit singlove od "...Baby One More Time" do "Outrageous", album jedino nije uključivao pjesmu "From the Bottom of My Broken Heart". Objavljene su tri nove pjesme, obrada Bobby Browna "My Prerogative" (pjesma je objavljena kao glavni singl), "Do Somethin'" (objavljena kao singl) i "I've Just Begun (Having My Fun)" koja se kasnija nalazila na video albumu In the Zone.

Vrste izdanja[uredi - уреди]

  • Limitirano izdanje sadrži bonus CD sa remiksevima, izašlo je u obliku digipaka, u kome je izgledalo sve isto kao i na standardnom izdanju osim što su boje malo tamnije zbog blistavog efekta. U albumu se nalazi kolaž sa svim njezinim albumima i singlovima. U tom izdanju se nalazi pjesma "Chris Cox Megamix".
  • Eco-Friendly Package 16. veljače 2007. je album ponovno objavljen u Europi i Kanadi. Omot albuma je napravljen od recikliranog papira. U njemu se nalazi pjesma "I've Just Begun (Having My Fun)". Eco-Friendly Package je u 2009. objavljena i u SAD-u.
  • Italian Limited Box posebno izdanje koje je objavljeno samo u Italiji, sadrži CD i DVD.

Popis pjesama[uredi - уреди]

Br. Skladba Trajanje
1. "My Prerogative" (neobjavljena pjesma) 3:33
2. "Toxic" (sa In the Zone) 3:19
3. "I'm a Slave 4 U" (sa Britney) 3:25
4. "Oops!... I Did It Again" (sa Oops!... I Did It Again) 3:33
5. "Me Against the Music" (feat. Madonna, sa In the Zone) 3:45
6. "Stronger" (sa Oops!... I Did It Again) 3:26
7. "Everytime" (sa In the Zone) 3:51
8. "...Baby One More Time" (sa ...Baby One More Time) 3:32
9. "(You Drive Me) Crazy" (sa ...Baby One More Time) 3:18
10. "Boys" (sa Britney) 3:47
11. "Sometimes" (...Baby One More Time) 4:05
12. "Overprotected" (sa Britney) 3:20
13. "Lucky" (sa Oops!... I Did It Again) 3:26
14. "Outrageous" (sa In the Zone) 3:27
15. "Don't Let Me Be the Last to Know" (sa Oops!... I Did It Again) 3:51
16. "Born to Make You Happy" (sa ...Baby One More Time)  
17. "I Love Rock 'n' Roll" (sa Britney) 3:08
18. "I'm Not a Girl, Not Yet a Woman" (sa Britney) 3:51
19. "I've Just Begun (Having My Fun)" (neobjavljena pjesma) 3:23
20. "Do Somethin'" (neobjavljena pjesma) 3:22
Bonus CD sa remiksevima
Br. Skladba Trajanje
1. "Toxic" (Armand Van Helden Remix) 9:33
2. "Everytime" (Valentin Remix) 3:26
3. "Breathe on Me" (Jacques Lu Cont Mix) 8:08
4. "Outrageous" (Junkie XL's Dancehall Mix) 2:56
5. "Stronger" (Miguel 'Migs' Vocal Mix) 6:31
6. "I'm a Slave 4 U" (Thunderpuss Club Mix) 8:46
7. "Chris Cox Megamix"   4:57

Top liste[uredi - уреди]

Top lista (2004.) Najviša
pozicija
Australija[1] 4
Austrija[2] 4
Belgija (Flandrija)[3] 5
Belgija (Valonija)[4] 2
Kanada[5] 3
Danska[6] 2
European Top 100 Albums[7] 3
Francuska[8] 1
Finska[9] 4
Irska[10] 1
Italija[11] 7
Top lista (2004.) Najviša
pozicija
Japan[12] 1
Nizozemska[13] 7
Novi Zeland[14] 17
Njemačka[8] 4
Norveška[15] 4
Portugal[16] 5
SAD Billboard 200[5] 4
Švedska[17] 14
Švicarska[18] 6
Ujedinjeo Kraljevstvo[19] 2

Izvori[uredi - уреди]

  1. Australian Recording Industry Association (November 28, 2004). "Australian Albums Chart". Australian Charts. http://australian-charts.com/showitem.asp?interpret=Britney+Spears&titel=Greatest+Hits%3A+My+Prerogative&cat=a. pristupljeno 12. 07. 2009.. 
  2. "Austrian Albums Chart". Austrian Charts. November 21, 2004. http://austriancharts.at/showitem.asp?interpret=Britney+Spears&titel=Greatest+Hits%3A+My+Prerogative&cat=a. pristupljeno 12. 07. 2009.. 
  3. Ultratop (November 27, 2004). "Belgian Flemish Albums Chart". http://www.ultratop.be/nl/showitem.asp?interpret=Britney+Spears&titel=Greatest+Hits%3A+My+Prerogative&cat=a. pristupljeno 12. 07. 2009.. 
  4. Ultratop (November 27, 2004). "Belgian Walloon Albums Chart". http://www.ultratop.be/fr/showitem.asp?interpret=Britney+Spears&titel=Greatest+Hits%3A+My+Prerogative&cat=a. pristupljeno 12. 07. 2009.. 
  5. 5.0 5.1 Billboard magazine (November, 2004). "Billboard charts". All Music Guide. http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=11:kpfuxq9jldte~T50. pristupljeno 12. 07. 2009.. 
  6. Tracklisten (7. 01. 2005.). "Danish Albums Chart". Danish Charts. http://danishcharts.com/showitem.asp?interpret=Britney+Spears&titel=Greatest+Hits%3A+My+Prerogative&cat=a. pristupljeno 12. 07. 2009.. 
  7. Music & Media (November 22, 2004). "European Top 20 Chart". ARIA Net. http://pandora.nla.gov.au/pan/23790/20041220-0000/ISSUE769.pdf. pristupljeno 12. 07. 2009.. 
  8. 8.0 8.1 "Chart Data: Britney Spears". Mariah Charts. November 13, 2004. http://www.mariah-charts.com/chartdata/PBritneySpears.htm. pristupljeno 12. 07. 2009.. 
  9. "Finnish Albums Chart". Finnish Charts. Week 50, 2004. http://finnishcharts.com/showitem.asp?interpret=Britney+Spears&titel=Greatest+Hits%3A+My+Prerogative&cat=a. pristupljeno 12. 07. 2009.. 
  10. Irish Recorded Music Association (November 11, 2004). "Irish Albums Chart". aCharts. http://acharts.us/ireland_albums_top_75/2004/46. pristupljeno 12. 07. 2009.. 
  11. Federation of the Italian Music Industry (November 11, 2004). "Italian Albums Chart". Italian Charts. http://italiancharts.com/showitem.asp?interpret=Britney+Spears&titel=Greatest+Hits%3A+My+Prerogative&cat=a. pristupljeno 12. 07. 2009.. 
  12. Oricon (November 15, 2004). "Japanese Main Albums Chart". http://jbbs.livedoor.jp/bbs/read.cgi/music/3914/1044805378/160. pristupljeno 12. 07. 2009.. 
  13. MegaCharts (November 13, 2004). "Dutch Albums Chart". Dutch Charts. http://dutchcharts.nl/showitem.asp?interpret=Britney+Spears&titel=Greatest+Hits%3A+My+Prerogative&cat=a. pristupljeno 12. 07. 2009.. 
  14. Recording Industry Association of New Zealand (November 29, 2004). "New Zealand Albums Chart". New Zealand Charts. http://charts.org.nz/showitem.asp?interpret=Britney+Spears&titel=Greatest+Hits%3A+My+Prerogative&cat=a. pristupljeno 12. 07. 2009.. 
  15. VG-lista (Week 49, 2004). "Norwegian Albums Chart". Norwegian Charts. http://norwegiancharts.com/showitem.asp?interpret=Britney+Spears&titel=Greatest+Hits%3A+My+Prerogative&cat=a. pristupljeno 12. 07. 2009.. 
  16. "Portuguese Albums Chart". Portuguese Charts. Week 46, 2004. http://portuguesecharts.com/showitem.asp?interpret=Britney+Spears&titel=Greatest+Hits%3A+My+Prerogative&cat=a. pristupljeno 12. 07. 2009.. 
  17. Sverigetopplistan (November 18, 2004). "Swedish Albums Chart". Swedish Charts. http://swedishcharts.com/showitem.asp?interpret=Britney+Spears&titel=Greatest+Hits%3A+My+Prerogative&cat=a. pristupljeno 12. 07. 2009.. 
  18. "Swiss Albums Chart". Swiss Charts. November 21, 2004. http://swisscharts.com/showitem.asp?interpret=Britney+Spears&titel=Greatest+Hits%3A+My+Prerogative&cat=a. pristupljeno 12. 07. 2009.. 
  19. The Official Charts Company (November, 2004). "UK Albums Chart". Every Hit. http://www.everyhit.com/. pristupljeno 12. 07. 2009..